Wczytuję dane...
Pstryczki - porady dla kupujących

Pstryczki - jak kupować?

Menu sklepu widoczne po lewej stronie zbudowaliśmy tak aby wybór osprzętu był jak najprostszy. Oto kilka wskazówek które ułatwią Ci zakupy:

Wyprzedaże - produkty wyprzedawane - wycofywane lub będące w nadmiarze w naszym magazynie  .

Wyłączniki - od tych elementów zaczyna się wybór osprzętu elektrycznego do domu. To z nimi będziesz mieć najczęstszy kontakt (również wzrokowy). Dlatego jeśli wybierasz konkretną serię sugerujemy aby brać pod uwagę wygląd włączników, a dopiero później gniazd prądowych.

Kategoria podzielona jest na serie Onyx, Perła, Fan i inne. Każda z nich różni się pewnymi detalami oraz przeznaczeniem.

Kiedy klikniesz na którąś z serii rozwinie się kolejny poziom menu - typ koloru np. Unikolor, Metalik, Czarny itp.

Co oznacza to nazewnictwo?

- Unikolor - to produkty barwione w masie - najczęściej białe i beżowe. Nie stosuje sie na nich żadnej dodatkowej powłoki. Produkt jest dokładnie taki jaki wychodzi z formy z wtryskarki.

- Metalik - produkty metalizowane - pokryte powłoką metaliczną w kolorze srebrnym, antracytowym, satynowym itp. 

Kolory - jak je odróżnić? Jak je nazwać?

Obaj producenci - Timex i Abex oferują niemal tę samą paletę kolorów. Różnią się między sobą jedynie nazwami. Jak je rozpoznać? 

Podstawowe kolory osprzętu firmy Abex to Biały, Beżowy, Srebrny, Antracytowy, Satynowy i Czarny Mat.

Satynowy - odpowiada Piaskowemu w serii Opal

Antracyt - odpowiada Grafitowi w serii Opal

Ramki wielokrotne. Jak dobierać moduły? 

Osprzęt aby był kompletny musi posiadać ramkę jednokrotną lub wielokrotną.

Serie Perła, Luna i Nova sprzedawane są w standardowo w modułach. Zawsze trzeba dokupić do nich ramki.

Serie Opal oraz Premium oprócz wersji modułowej są sprzedawane także w ramkach pojedynczych jako kompletne wyroby które można od razu instalować na ścianie. 

Serie monoblokowe - Topaz i Fan nie nadają się do zainstalowania w ramkach wielokrotnych.

WAŻNE:

Zamawiając osprzęt w wersji modułowej pamiętaj o dokładnym przeliczeniu wolnych miejsc w ramkach wielokrotnych. Resztę elementów dokup z ramką i zamontuj jako osobne elementy. Kluczem tutaj jest dokładne przeliczenie wszystkich miejsc na osprzęt w danym pomieszczeniu. 

Osprzęt na śruby czy na szybkozłączki?

Nie ma jednego i najlepszego rozwiązania. Wszystko zależy od tego jaki typ złącza jest najbardziej ulubiony przez instalatora. Wielu z nich z racji przyzwyczajenia tradycjnie wybiera zaciski śrubowe. Uważają, że właśnie te są najbardziej pewne i nic nie jest w stanie zastąpić dobrze dokręconej śrubki. Nie do końca tak jest. Dzisiejsze szybkozłączki to precyzyjna i prawie kosmiczna technologia. Występują we wszystkich wyłącznikach firmy Abex i niczym nie ustępują zaciskom śrubowym. Pozwalają podłączyć osprzęt równie skutecznie i dużo szybciej. Wystarczy tylko zdjąć izolację i wcisnąć w odpowiednie złącze. Nic nie wypada, wszystko doskonale się trzyma. Możesz podłączyć dwa przewody o różnych przekrojach. Jest to szczególnie istotne w momencie robienia "mostków" pomiędzy wyłącznikami podczas montażu w ramkach wielokrotnych.

Czy gniazda zawsze mają zaciski śrubowe?

Wszystkie oferowane przez nas gniazda posiadają zaciski śrubowe. Dotyczy to gniazd zarówno pojedynczych jak i podwójnych.

Czy ramki z serii Perła pasują do ramek z serii Opal?

Pomimo prawie identycznego wyglądu ramki obu serii różnią się kilkoma istotnymi elementami które uniemożliwiają swobodną zamianę w ramach serii. Jeśli kupujesz osprzęt serii Opal nie dopasujesz do niego osprzętu z serii Perła.

Jak montować osprzęt?

Wszystkie serie posiadają podwójne systemy mocowania - na śrubki do puszki oraz pazurki. Tylko od Ciebie zależy który z nich wybierzesz. Z naszego doświadczenia wynika, że skuteczniejsze mocowanie to śrubki wkręcane w puszkę.

Czy osprzęt można instalować w wersji natynkowej?

Posiadamy dwa rodzaje systemów natynkowych. Serie które standardowo są natynkowe - np. B2 lub do serii podtynkowych można dokupić specjalną puszkę natynkową 1,2 lub 3 - krotną która sprawi, że np. osprzęt z serii Perła będzie możliwy do zainstalowania w wersji natynkowej.